آموزش باز کردن چاه توالت با سیم جا لباسی

آموزش باز کردن چاه توالت با سیم جا لباسی

آموزش باز کردن چاه توالت با سیم جا لباسی


باز کردن چاه توالت برای خیلی ها به یک معضل تبدیل شده که هر هفته یا هر ماه گریبان گیر آن می شوند. در بسیاری از منازل و ساختمان ها گرفتگی چاه توالت به کرار ایجاد می شود و افراد نمی داند که چطور باید با آن برخورد کنند. در حالیکه روش باز کردن چنین گرفتگی هایی بسیار ساده و آسان است.

شاید شما هم جزء کسانی باشید که با گرفتگی چاه توالت مشکل دارید و در هنگام مواجهه با آن نمی دانید که باید چکاری انجام دهید. اما باید به شما بگوییم که یکی از ساده ترین انواع گرفتگی های لوله، گرفتگی چاه توالت است که روش باز کردن آن نیز بسیار آسان می باشد. ما می خواهیم به شما آموزش دهیم تا خودتان گرفتگی توالت را باز کنید.

چرا چاه توالت دچار گرفتگی می شود؟

اما نکته اول این است که اصلا علت چنین گرفتگی چیست؟ مشکل از جایی شروع می شود که وقتی ساکنین از توالت استفاده می کنند، در کاسه توالت آب نمی ریزند و فضولات در سیفون توالت باقی می ماند. این مشکل شروع گرفتگی است. پس از چند بار استفاده از توالت، فضولات در سیفون جمع می شوند. همین اتفاق باعث می شود گرفتگی سختی در سیفون ایجاد شود و اجازه عبور آب و فاضلاب را ندهد. زمانی که آب داخل کاسه توالت جمع می شود، مشخص می شود که سیفون توالت گرفته است.

برای پیشگیری از این رخداد باید پس از هر بار استفاده از توالت داخل آن یک آفتابه آب خالی کرد تا فاضلاب و فضولات موجود در سیفون با فشار آب از سیفون خارج شود. در این صورت دیگر هیچ وقت سیفون دچار گرفتگی نمی شود. اما اگر به آن توجه نشود، سیفون یا همان شترگلو دچار گرفتگی شده و مسدود می شود و نیاز است عملیات لوله بازکنی انجام شود.

برای باز کردن چاه توالت روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از سیم است. گرچه فنر لوله بازکن در این نوع گرفتگی بسیار کارساز است اما استفاده از سیم هم تا حدودی موثر است. پس اگر شاهد گرفتگی چاه توالت بودید می توانید از سیم برای باز کردن آن استفاده کنید. در ادامه روش باز کردن چاه توالت به شما آموزش داده می شود.

۱- یک سیم جا لباسی را کشیده و صاف کنید

در این روش لوله بازکن ما یک سیم صاف و بلند است. اگر در خانه جالباسی فلزی دارید می توانید آن را صاف و کشیده کنید تا لوله بازکن مورد نظر حاضر شود. واگرنه باید یک سیم مفتولی سفت و صاف تهیه کنید. سپس به انتهای سیم یک پارچه کوچک ببندید. برای بستن پارچه از نوار چسب استفاده کنید و آن را محکم ببندید. علت این است که سر تیز سیم باعث آسیب رسیدن به توالت می شود که با بستن پارچه از این اتفاق جلوگیری می شود. توجه داشته باشید که این روش تنها برای گرفتگی هایی است که در سیفون توالت یا قسمت های ابتدای لوله فاضلاب رخ داده است.

 

۲- سر سیم را داخل چاه یا لوله مسدودشده بکنید

پس از حاضر شدن سیم، باید سر آن را وارد توالت بکنید. پس سر سیم را تاب داده و به سمت پایین فشار دهید. سیم را فشار دهید تا به خوبی وارد لوله شود. برای پاک کردن کامل لوله فاضلاب یا چاه توالت، باید سیم را بصورت دایره ای بپیچانید تا انسداد بطور کامل رفع شود. چند مرحله کار را انجام دهید تا گرفتگی رفع شود.

۳- فلاش تانک را بکشید

پس از پایان کار و رفع گرفتگی بهتر است فلاش تانک را بکشید تا فشار آب ورودی فضولات و گرفتگی های باقی مانده را شسته و با خود ببرد. اگر احساس کردید هنوز انسداد رفع نشده، ممکن است عامل انسداد در جایی دور از دسترس دوباره گرفته باشد. می توانید روش های دیگر رفع گرفتگی توالت را امتحان کنید. اگر مشکلی متوجه شما بود می توانید آن را با ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم.

در صورتی که از طریق روش های ذکر شده موفق به باز کردن چاه توالت نشدید، می توانید با ما تماس بگیرید تا متخصصین حرفه ای و باتجربه ما برای لوله بازکنی در کوتاه ترین زمان در محل حاضر شده و گرفتگی چاه توالت شما را رفع کنند. سرویس کاران لوله بازکنی ما با تجربه ای چند ساله در این کار توانایی رفع انواع گرفتگی را در کوتاه ترین زمان ممکن دارند.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *